pl

czytaj więcej

Restauracja

W historycznej części Gospody Granicznej Bombaj w sercu Jakuszyc zlokalizowana jest restauracja - miejsce, w którym polscy goście i zagraniczni turyści mogą poznać smak tradycyjnej polskiej kuchni. Od ponad 16 lat serwujemy polskie, tradycyjne potrawy, wykorzystując regionalne surowce. Ręcznie ugniatane pierogi z jagodami, z mięsem, z serem i ziemniakami, pyszna kaczka z modrą kapustą, kwaśnica na żeberkach, zraz jakuszycki czy żurek karkonoski to wizytówka Gospody Granicznej Bombaj. Potrawy przygotowane są od podstaw w naszej kuchni. Wykorzystujemy przede wszystkim produkty od regionalnych dostawców. Serwujemy również czeskie piwa oraz karkonoską specjalność – likier z jagód oraz ziół.

Drewniane i kamienne akcenty Sali restauracyjnej przywołują typowo górski klimat. Dania są podawane na drewnianych stołach, bez obrusów we wnętrzu nawiązującym do architektury regionu. Goście mogą spożywać posiłek w głównej sali lub na ukwieconym latem tarasie.

 

 

 

Rodzinna atmosfera

W restauracji i pensjonacie panuje kameralna, przytulna atmosfera. Nasze wnętrze w części historycznej urządzone są w nawiązaniu do architektury regionu. W sezonie letnim powstaje strefa relaksu z leżakami i miejscem biesiadowania przy ognisku. Istnieje możliwość organizacji wszelkiego rodzaju imprez okolicznościowych i uroczystości do 50 osób. 

 

Gospoda Graniczna Bombaj to nie tylko miejsce w którym można dobrze zjeść i przenocować, to przede wszystkim ludzie, którzy je tworzą. To, że od ponad 16 lat w Gospodzie jest rodzinny klimat to przede wszystkim zasługa naszego fantastycznego Zespołu, który każdego dnia wkładają swoje serce i ciężką pracę, aby każdy nasz Gość wyszedł zadowolony i najedzony a także aby chętnie do nas wracał.

 

 

Polskie i czeskie piwa oraz likiery

Zachęcamy również do zapoznania się z regionalnymi piwami z Czech. Proponujemy czeski Rohozec, jasne piwo o słodowym smaku o lekko chmielowej goryczce oraz piwo z nalewaka Zatecky, jasne o łagodnie goryczkowym smaku. Tradycje warzenia piw sięgają XII wieku.

Serwujemy również regionalny specjał-likier karkonoski, który zawiera dużo soku ze świeżych jagód oraz wyciągi z wielu ziół.Likier został opatrzony znakiem Karkonoskiej Marki Lokalnej.

 

Uroczystości okolicznościowe

 

Wyjątkowe spotkania w gronie rodziny w restauracji Bombaj to doskonały sposób na podtrzymywanie i kultywowanie tradycji rodzinnych i towarzyskich. Wesele, chrzciny, komunia, urodziny, spotkania po latach i wiele innych. Kameralna sala przygotowana jest dla 50 Gości.

Zapraszamy do kontaktu, z chęcią przedstawimy Państwu naszą propozycję:

Email gospodagraniczna@gmail.com

telefon 075 717 24 03